בעלי מקצוע לעיצוב הבית

עיצוב הבית הוא תחום רחב הכולל מגוון אנשי מקצוע מתחומים שונים. לא משנה אם אתם עומדים לפני עיצוב מחדש של הבית, שיפוץ קטן או בנייה של בית מן המסד ועד הטפחות- כדאי שתכירו את רשימת בעלי המקצוע לעיצוב הבית.

מעצבים את הבית

קניית בית היא חלומם של כל זוג ישראלים, ואם הצלחתם להגשים את החלום אתם בטח רוצים לעצב את הבית בצורה הטובה ביותר. לא משנה אם מדובר בבית חדש, או בכזה הדרוש לו שיפוץ נרחב חשוב להכיר את בעלי המקצוע השונים שיסייעו לכם לעצב את בית חלומותיכם.

בחירת אנשי מקצוע אמינים ומנוסים המתמחים בדיוק בתחום בו הם התבקשו לקחת חלק תגרום לתהליך העיצוב והשיפוץ של הבית שלכם לעבור בנעימים בלי בזבוזים מיותרים. אתם חסכתם המון כסף בשביל השיפוץ הזה, וכעת ברגע האמת אתם רוצים שהכסף יושקע בצורה נבונה בדברים שיהפכו את הבית שלכם לנעים ונחמד. ריכזנו עבורכם את רשימת בעלי המקצוע שיסייעו לכם בעיצוב הבית שלכם.

דירה חדשה
דירת החלומות

אדריכל

בין אם מדובר בבנייה של בית חדש או בשיפוץ מסיבי הכולל גם שבירת קירות ובנייה של ממש כדאי להיעזר בשירותיו של אדריכל. אדריכל הוא אדם העוסק בתכנון מבנים, והוא מתמחה בתכנון שיקשר בין הצרכים שלכם כדייריו העתידיים של הנכס לבין היבטים של הנדסה ובטיחות.

אדריכל יוכל לסייע לכם גם בעיצוב הפנים של הדירה, אולם תוכלו גם לבחור לשכור שירותיו של מעצב פנים המתמחה דווקא בתחום זה. מובן שאם אתם רוצים לחסוך בעלויות עדיף שזה יהיה אותו אדם, אולם אם אתם מעוניינים בבית המעוצב באופן מיוחד ומכירים מעצב פנים שיידע לעשות זאת כדאי לפנות אליו.

 

קבלן

הקבלן הוא למעשה האיש המרכזי בפרויקט הבנייה. הוא זה ששוכר את בעלי המקצוע השונים ודואג שהעבודה תתבצע על פי התכניות. לא חייבים לשכור קבלן, ואם אתם מעוניינים להיות הגורם שמקשר בין כל בעלי המקצוע תוכלו לעשות זאת, אולם כל זאת בתנאי שאתם אכן מסוגלים לעשות זאת. יש כאלה שחלומם הגדול הוא להיות קבלני הבית שלהם ואם אתם נמנים על אלה דעו שתוכלו לעשות זאת אבל חשוב שתדעו שזה לא יהיה קל.

הקבלן יצטרך לפקח על פעולת הפועלים ובעלי המקצוע השונים, יעבוד מול המהנדס ולמעשה יטפל בכל הכרוך בבנייה. בסופו של דבר אם יהיו עיכובים בתהליך הבנייה או בעיות בתוצר הסופי הכתובת הראשונה אליה תפנו היא הקבלן. אם אתם הקבלן של עצמכם, פנו אל עצמכם בטענות, אבל אם שכרתם קבלן חשוב שהוא יהיה אחראי ומקצועי ושיבצע את הפעולות הללו על הצד הטוב ביותר.

חצר בבית
עיצוב בסגנון חצר פנימית במרכז הבית

מהנדס בניין

בניית בית כוללת היבטים רבים של בטיחות ואם לא תהיה הקפדה עליהם המבנה עלול להיות בעייתי. המהנדס יסקור את תכניות האדריכל ויוודא שהן עומדות בתנאים הבטיחותיים והעירוניים. במהלך הבנייה המהנדס יוודא שאכן מקיימים את תכניות הבנייה ובונים את הבניין כך שלא יתמוטט בהמשך.

 

מהנדס חשמל וחשמלאי

אם אנחנו מדברים על בית במאה ה-21 וודאי תרצו להתקין בו גם חשמל. עבודות החשמל מתחלקות להתקנה וסגירה של קווי חשמל במבנה שמבוצעים על ידי חשמלאים, אך בסופו של דבר צריכים לעבור ביקורת של מהנדס שיוודא שהכל אכן תקין ובטוח לשימוש.

 

אינסטלטור

הבית המודרני כולו מרושת צינורות ביוב ומים שמאפשרים לנו לקיים אורח חיים נורמלי. כיורים, ברזים, קווי ניקוז, צינורות מים ואפילו קווי גז- את כל האמצעים האלה מתקין האינסטלטור וכדאי לבחור בבעל באחד כזה שיעשה את העבודה באופן מקצועי.

 

שלב הגימור

אחרי שנגמר שלב הבנייה מגיע השלב הכיף של הגימור. זה כבר סוף העבודה והבית שלכם מתחיל להיראות כמו המקום עליו חלמתם. בשלב הזה נכנסים לפעולה בעלי המקצוע שאחראים על הגימור. מדובר בצבעי שיצבע את הבית בצבעים שתבחרו, במתקין מטבחים ועוד אחרים.

בשלב הגימור תרצו להתקין גם ארונות בבית. כאשר מדובר בבית משופץ ומושקע כדאי להשקיע גם בארונות מסיביים שישארו במקום במשך שנים. סוג ארונות שמאוד מתאים לייעוד הזה הוא ארונות קיר, ובמיוחד ארונות הזזה. ארונות קיר בעלי דלתות הזזה הם ארונות יעילים שמאפשרים שטח אחסון רב, אך בגלל דלתות ההזזה שלהם השימוש בהם נוח והם לא תופסים מקום רב בחלל.

Share